1% na szkołę

Z inicjatywy Dyrekcji nasza szkoła przystąpiła do Stowarzyszenia Rodziców Przyjazna Szkoła.

Nie trzeba nic wpłacać! Wystarczy tylko zdecydować gdzie ma trafić 1% Twojego podatku (Waszej rodziny, przyjaciół). Jeżeli nie podejmiesz tej decyzji, o Twoich pieniądzach będą decydować inni! Wskaż w rocznym rozliczeniu PIT gdzie ma trafić Twój 1% podatku. Masz do tego prawo! Możesz skorzystać z dedykowanego naszej organizacji programu do rozliczenia rocznego PIT 2014, – po wypełnieniu za jego pomocą PIT-u 1% trafi automatycznie na nasze konto (pamiętaj o wpisaniu numeru i nazwy szkoły).
Przekaż 1% NA SZKOŁĘ SWOJEGO DZIECKA! Wystarczy w deklaracji PIT wpisać nazwę organizacji, podać jej numer KRS i podać 1% podatku. To wszystko – żadnych dodatkowych dokumentów, procedur ani czekania. Urząd Skarbowy zajmuje się resztą sam.

Poświadczenie przekazania 1% – dokument pdf

Poniżej wzór jak wypełnić PIT w tym roku.

podatek
W polu 128 (PIT-37, pozycje tego pola w innych PIT-ach mogą się różnić), należy wpisać Nazwę szkoły oraz jej 12- cyfrowy Numer Identyfikacyjny Partnera.
W polu 126 ma się znaleźć 1% Twojego podatku, podana kwota na rysunku jest przykładowa

Możesz też:
1. Wydrukować “Poświadczenie przekazania 1% i uzupełnić.
2. Oddać druk do szkoły. To przyśpieszy procedurę skorzystania z tych środków. W innym wypadku będziemy musieli czekać na informację z urzędów skarbowych.