Odsłonięcie pamiątkowej tablicy

14 października 2003 społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej poświęconej nauczycielom tajnego nauczania w Szkole Podstawowej w Chotomowie w latach 1939-1945 ufundowanej przez byłych wychowanków. Odsłonięcia i poświęcenia tablicy ku pamięci i chwale bohaterskich nauczycieli tajnego nauczania dokonał ksiądz Prałat Kaziemierz Wójcik. Kombatanci złożyli wiązanki i zapalili znicze.

tablica tablica1 tablica2


Śladami przeszłości – adoptujemy zabytek

Razem z nauczycielem sztuki p.Małgorzatą Turek uczniowie klasy V b – Edyta Klejna, Beata Japs, Klaudia Studzińska, Agnieszka Jakubowska, Paweł Kąkol i Tomasz Frydrychowicz prowadzili w naszej szkole program edukacyjny “Śladami Przeszłości.

Program polegał na odszukiwaniu przez uczniów śladów przeszłości własnej miejscowości. Zespół w ramach realizacji programu otoczył opieką kościół chotomowski. Uczniowie chcą dogłębnie poznać historię obiektu i zebrać jak najwięcej informacji na jego temat. Dlatego właśnie zgłoszonym przez uczniów projektem na ogólnopolską prezentację jest: “Kościół chotomowski i jego historia”.

Ważnym elementem projektu jest akt adopcji, czyli dokonanie symbolicznego oddania zabytku pod opiekę uczniom. Uroczysta ceremonia adopcji odbyła się 6 stycznia 2004 roku w naszej szkole. Była nią lekcja otwarta, którą wspólnie z p. Małgorzatą Turek poprowadzili uczniowie klasy V b prezentując wiedzę na temat wybranego obiektu. Na uroczystości obecni byli: dyr. szkoły Grażyna Sprawka, z-ca dyr.Leszek Bałda, ksiądz Prałat Kazimierz Wójcik, rodzice uczniów oraz przedstawiciele prasy lokalnej.


Konkurs kolęd i pastorałek – 13-14 stycznia 2004

Etap szkolny konkursu cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów klas II-VI. Uczniowie śpiewali dwie wybrane przez siebie kolędy i jedną obowiązkową “Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Do Gminnego Konkursu Kolędowego zakwalifikowało się 15 uczniów z klas IV-VI i 5 uczniów z klas II-III. Organizatorami konkursu byli: dyr.szkoły Grażyna Sprawka i nauczyciel muzyki Małgorzata Turek.

Laureatami gminnego konkursu zostali uczniowie naszej szkoły Łukasz Prusinowski z klasy V b i Jakub Modzelewski z klasy V a, którzy na instrumentach dętych blaszanych zagrali dwie kolędy “Pasterze mili” i “Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Uczniowie ci zakwalifikowali się do Ogólnowarszawskiego Konkursu Bożonarodzeniowego, który odbył się w Warszawie w Domu Kultury “Świt”.


Szansa na sukces

23 lutego 2004 roku w naszej szkole odbyła się”Szansa na sukces”. Organizatorem był ks.Andrzej Zajkowski. Uczniowie z klas IV-VI śpiewali wybrane przez siebie utwory znanych i lubianych wykonawców. Wykonanie artystyczne uczniów oceniał nasz gość, lider zespołu De Mono Andrzej Krzywy. “Szansę na sukces” wygrała uczennica klasy VI b Aleksandra Cieszkowska, drugie miejsce zajęła Karolina Komarowska z klasy VI a, wyróżnienie otrzymał Łukasz Kowalik z klasy IV b.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 


Dzieci śladami przeszłości

11 marca w Pałacu w Jabłonnie już po raz drugi odbyła się ceremonia wręczenia aktów adopcji dzieciom ze szkół powiatu legionowskiego w ramach programu “Śladami przeszłości”. Przez ponad godzinę dzieci ze szkół prezentowały swoje tematy. Tematem zaprezentowanym przez uczniów naszej szkoły był kościół chotomowski. Uczniowie pokazali zdjęcia kościoła i przybliżyli historię od roku 1609 do 1893. Rezultaty dalszych poszukiwań historycznych będą prezentowane w połowie czerwca na Zamku Królewskim w Warszawie.


Pożegnanie zimy

19 marca dzieci klas 0-VI pożegnały zimę. Obejrzały przedstawienie pod tym samym tytułem i uczestniczyły w konkursach przygotowanych przez p. Małgorzatę Dyryk i p. Elżbietę Indulską. Rozstrzygnięto konkurs na “Najbrzydszą marzannę”. Na zakończenie imprezy wszystkie marzanny zostały spalone.

Tego samego dnia 100 uczniów naszej szkoły wzięło udział w biegach przełajowych w Jabłonnie inaugurując akcję “Zachowaj trzeźwy umysł”.


Święto Szkoły

15 kwietnia odbył się w naszej szkole Konkurs Piosenki Żołnierskiej. Wzięli w nim udział reprezentanci poszczególnych klas, którzy wystąpili w dwóch kategoriach wiekowych. Klasy 0-III były “szeregowcami”, a klasy starsze “kapralami”. Niektórzy młodzi artyści swoje występy wokalne wspierali odpowiednim strojem lub scenografią.


Dzień Ziemi

22 kwietnia w szkole obchodzono, jak co roku “Dzień Ziemi”. Z tej okazji odbyły się dwa przedstawienia. Pierwsze z nich zatytułowane “Ziemia kula olbrzymia” przygotowane przez klasę III b pod kierownictwem p. Zofii Smogorzewskiej. Drugie przedstawienie pod tytułem “Królewna Śnieżka i ekoludki” przygotowali uczniowie z klasy V a wraz z p. Joanną Jarosz.


Dzień europejski

24 kwietnia nasza szkoła przybrała barwy narodowe państw należących do Unii Europejskiej. W wyniku wcześniejszego losowania poszczególne klasy wylosowały:

kl.0a– Niemcy, kl.0b– Finlandia
kl.Ia– Portugalia, kl.Ib– Szwecja
kl.IIa– Francja,kl.IIb– Irlandia
kl.IIIa– Austria, kl.IIIb– Grecja

kl.IVa– Włochy, kl.IVb– Hiszpania
kl.Va– Wlk.Brytania, kl.Vb– Holandia
kl.VIa– Dania, kl.VIb– Belgia

Każda klasa przygotowała stoisko poświęcone wylosowanemu państwu. Ekspozycje poszczególnych klas były kolorowe i bardzo ciekawe, a programy prezentowane przez uczniów przybliżyły nam wiedzę na temat państw – członków Unii Europejskiej. Na uroczystości obecni byli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Jabłonna z wójtem Jerzym Kubalskim, zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele i uczniowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA