Akcja wolontariatu szkolnego – Dzień Pluszowego Misia

Wielkimi krokami zbliża się 25 listopada – Dzień Pluszowego Misia. Od 7 lat wolontariusze Fundacji Mam Marzenie, widząc potrzebę wsparcia psychologicznego dla dzieci przebywających w szpitalach, przekazują małym pacjentom pluszaki i zabawki właśnie w tym wyjątkowym dniu. Jest to możliwe dzięki Państwa zaangażowaniu i wsparciu, za które jesteśmy wdzięczni.

W związku z epidemią tej jesieni zmuszeni jesteśmy zmienić formułę akcji. Jako wolontariusze nie mamy wstępu na oddziały szpitalne, a wszystkie rzeczy, które są na nie przynoszone, muszą przechodzić kwarantannę. W porozumieniu ze szpitalami podjęliśmy decyzję, by zaproponować Państwu zbiórkę pieniężną poprzez portal zrzutka.pl . Za zebrane w ten sposób pieniądze zakupimy zabawki i artykuły plastyczne w liczbie dostosowanej do potrzeb i możliwości danego szpitala.

Ta forma ma chronić nas i Państwa przed nadmiernym kontaktem. W poprzednich latach podczas przekazywania zabawek w miejscu zbiórki gromadziło się wiele osób. Ponadto zabawki przekazywane z rąk do rąk nie spełniałyby wymogów i standardów bezpieczeństwa. Ze względu na troskę o wszystkich chcemy tego uniknąć.

Kwota zebrana podczas akcji zostanie przeznaczona na zakup zabawek i artykułów plastycznych materiałów dla dzieci przebywających w szpitalach. Jeśli zebrana suma będzie większa od aktualnych potrzeb, resztę kwoty przekażemy na spełnianie wyjątkowych marzeń naszych Marzycieli.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy – akcja trwa do 30 listopada 2020. Wierzymy, że zrozumieją Państwo tę wyjątkową sytuację.

W razie pytań pozostaję do kontaktu.

Z marzycielskimi pozdrowieniami

Marzena Owczarz

Wolontariusz Fundacji Mam Marzenie/ o Warszawa

tel. 693 582 305