Mamy w Naszej szkole Mistrza Polski !!!

W bieżącym roku w motorowodnych zawodach w kategorii GT15 mistrzostwo Polski zdobył 10-letni Jakub Rochnowski. Kuba na co dzień jest uczniem klasy Ve Szkoły Podstawowej w Chotomowie. Oprócz zamiłowania do szybkich łodzi motorowych, którą zaszczepił mu tata, od 2 lat trenuje pływanie w znanym klubie UKS Delfin w Legionowie.

W tej dziedzinie sportu również odnosi sukcesy. W 2015 roku zdobył srebrny medal w powiatowych zawodach pływackich szkół podstawowych. Jego pasją jest sport i gry komputerowe, na które niestety, albo na szczęście, ma coraz mniej czasu.
Treningi i starty w zawodach motorowodnych Kuba rozpoczął wiosną w barwach Wojskowego Klubu Sportowego Zegrze. Treningi odbywały się na jeziorze zegrzyńskim w pogodne weekendy. Dobre wyniki osiągane podczas treningów skłoniły władze klubu do wystawienia zawodnika w mistrzostwach Polski. W bieżącym roku w tej dyscyplinie sportu odbyły się trzy kwalifikacje. Pierwsze zawody w dniach 22-23 sierpnia w Skulsku w woj. wielkopolskim. Następne 04-06 września we Włocławku, a ostatnie 12-13 września w Chełmży k. Torunia. We wszystkich trzech startach Kuba zdobył pierwsze miejsce. W tegorocznych kwalifikacjach brało udział sześciu zawodników w wieku od 10 do 14 lat. Kuba był najmłodszym z nich. Nasz młody zawodnik, po trzech zwycięskich kwalifikacjach. został Mistrzem Polski GT15. Ambitny motorowodniak zdystansował rywali i z dorobkiem 2700 punktów był niekwestionowanym liderem.
Ostatnie kwalifikacje do Międzynarodowych Mistrzostw Polski, które rozegrane zostały w Chełmży, pozwoliły jednocześnie na wyłonienie mistrza Polski oraz reprezentanta Polski w przyszłorocznych mistrzostwach Europy i świata. Przed zespołem kolejny sezon w 2016 roku, tym razem w kadrze narodowej, co pozwoli na starty w zawodach za granicą.
Tajemnicze GT15 oznacza klasę jednokadłubowych łodzi wyścigowych o kształcie kadłuba typu WinRace, wyposażonych w silniki czterosuwowe o mocy 15 KM i rozwijających prędkości dochodzące do 70 km/h. Sporty motorowodne należą do bardzo widowiskowych dyscyplin. Dotychczas wielu polskich zawodników osiągało sukcesy w tej dyscyplinie sportu. Kategoria GT15 jest stosunkowo nową kategorią, która pojawiła się kilka lat temu, stopniowo zastępując JT250 z silnikami dwusuwowymi.


(tekst: Artur Rochnowski)

Rada Rodziców gratuluje Jakubowi zdobycia tytułu Mistrza Polski i życzymy wielu kolejnych sukcesów”