Spotkanie z panią policjantką.

Tuż przed feriami Szkołę Podstawową nr 1 w Chotomowie odwiedziła zaprzyjaźniona Pani Kinga Czerwińska podkomisarz w Komisariacie Rzecznym Policji w Warszawie. Jak zwykle przygotowała dla uczniów ciekawą pogadankę i równie interesującą prezentację.
Uczniowie z kilku klas starszych i młodszych mieli okazję przypomnieć sobie telefony alarmowe, dowiedzieli się, że temperatura bezpośrednio pod lodem wynosi zaledwie 0,5 stopnia Celsjusza przy 36,6 – temperaturze ciała. Pani Kinga zaapelowała, aby nie wchodzić na nieznane akweny wodne, nawet w obecności dorosłych bywa to niebezpieczne, jeśli pokrywa lodowa nie uzyska grubości 10 – 15 centymetrów. Poza tym niebezpieczeństwo stanowią przeręble, które nie zawsze są widoczne gołym okiem. Pani Kinga przypomniała również, zasady udzielania pierwszej pomocy. Życzyła wszystkim milusińskim udanych i bezpiecznych ferii i zachęcała do odwiedzania lodowisk sztucznych.
Pogadanki prezentowane przez Panią podkomisarz należą do wyjątkowo rzetelnych i ciekawych, bardzo za nie dziękujemy. Do zobaczenia przed wakacjami !

zdjęcie ze spotkania