Dnia 8 października odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pani Dyrektor pasowała na ucznia każdego pierwszoklasistę. Dzieci bardzo przeżywały tę uroczystość, ale jeszcze bardziej wzruszeni byli rodzice. Tego dnia nasi najmłodsi uczniowie przygotowali program artystyczny pod tytułem “Nasza szkoła”.

1a 1b 1c klucz pasowanie


14 października obchodziliśmy Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie z klasy V “a” z pomocą swojego wychowawcy pana Jacka Kacprowicza przygotowali przedstawienie pt. “Jaś i Małgosia”. Na uroczystość zaproszeni byli nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły, a także uczniowie klas 0 – VI.

14paz


22 grudnia obchodziliśmy Wigilię w naszej szkole. Wszyscy uczniowie szkoły, nauczyciele oraz pracownicy obsługi spotkali się, aby wspólnie świętować ten dzień. Uczniowie klasy I b i klasy VI a przygotowali piękne przedstawienie wigilijne. Było dzielenie się opłatkiem oraz wspólne śpiewanie kolęd.

szopka wigilia1 wigilia2 wigilia3
wigilia4 wigilia5 wigilia6 wigilia7


6 stycznia w Święto Trzech Króli uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji obejrzeli Jasełka w wykonaniu uczniów z kl. I c, II b, III a, III b oraz uczennic z kl. VIb. Wieczorem Jasełka zaprezentowano także rodzicom.

Za przygotowanie dzieci do wystawienia Jasełek oraz wykonanie dekoracji odpowiedzialne były wychowawczynie klas: p. Jadwiga Kacprowicz, p. Beata Kopera, p. Danuta Saks oraz p. Hanna Stachowicz.

jaselka jaselka1 jaselka2 jaselka3 jaselka4 jaselka5 jaselka6 jaselka7 jaselka8 jaselka9


W dniu 22 marca 2005 odbyła się uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych. Uczniowie klas I i klasy IIa przybliżyli swoim starszym koleżankom i kolegom chrześcijańskie znaczenie symboli Świąt Wielkanocnych, a także ich tło historyczne. Przybliżenie treści związanych ze Świętami Zmartwychwstania Pańskiego wzmocnione zostało bogatą dekoracją, głównie stołu wielkanocnego. Drugą część tego rodzinnego spotkania nauczycieli, pracowników obsługi oraz wszystkich uczniów szkoły stanowiło podzielenie się poświęconym jajkiem. Uroczystość ta pokazała jak ważne i potrzebne są nam takie chwile, które gromadzą nas przy wspólnym stole dla celebrowania wspólnej nam wszystkim tradycji, i że warto podejmować trud ich organizacji w poczuciu odpowiedzialności za jej przekazywanie następnym pokoleniom.

wielkanoc1 wielkanoc2 wielkanoc3 wielkanoc4 wielkanoc5 wielkanoc6


Po raz trzeci uczniowie naszej szkoły przystąpili do międzynarodowego konkursu “Moja zabawka”. W tym roku to już XIV edycja tego konkursu. Na konkurs wpłynęło z Polski i z zagranicy ok. 300 prac, 140 prac zostało nagrodzonych.
Finał tego konkursu odbył się w Warszawie w dniu 28 kwietnia. Laureatami zostali Wioletta Pokorska – uczennica klasy III a oraz Michał Kwaśniewski – uczeń klasy II b. Uczniowie ci otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Z naszej szkoły na konkurs wpłynęło 7 prac uczniów z klas: I a, II b, III a i III b.
zabawka2  zabawka1


Reprezentacja naszej szkoły brała udział w XI edycji konkursu :“Poznajmy się bliżej”, organizowanym przez Policję przy współpracy Warszawskiego Kuratorium.
W półfinale powiatowym, który składał się z dwóch części, naszą szkołę pod kierunkiem p. Jacka Kacprowicza reprezentowali:Czekirda Gabriela IVb, Gończewska Weronika Va, Zaliwski Bartosz VIb. 19 kwietnia rozegrano test sprawnościowy, zaś 22 test pisemny. Nasi uczniowie po ciężkiej walce ze szkołami z całego powiatu, niestety uplasowali się poza pierwszą trójką.


W piątek 15 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Legionowie rozpoczęła się kolejna ogólnokrajowa, XXVIII już edycja “Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego” na etapie powiatowym.
Konkurs podzielony był na dwie części: teoretyczną i praktyczną. Pierwsza odbyła się w KPP Legionowo, druga w Wieliszewie. Część teoretyczna polegała na poprawnym rozwiązaniu testu, zaś praktyczna na pokonaniu trasy złożonej z ośmiu przeszkód.
Reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klasy VIb Frydrychowicz Tomasz, Osowski Karol, Zieliński Piotr, pod kierunkiem p. Jacka Kacprowicza wywalczyła w tym turnieju trzecie miejsce. Zdobyła puchar, dyplom, oraz radiomagnetofon JVC.


W maju byliśmy na 5 – dniowej wycieczce w Bieszczadach. Po drodze zwiedziliśmy Sandomierz. Przeszliśmy podziemną trasą turystyczną, weszliśmy na taras widokowy przy Bramie Opatowskiej. Przespacerowaliśmy się Wąwozem Królowej Jadwigi. W Bieszczadach zwiedziliśmy ruiny zamku w Zagórzu, Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku, zaporę w Solinie. Jechaliśmy kolejką wąskotorową “Strzała Południa”, płynęliśmy statkiem wycieczkowym po Jeziorze Solińskim. Niestety nie weszliśmy na Połoninę Wetlińską (tego dnia bardzo padało), ale zdobyliśmy trochę mniejszy szczyt Wierchy.
/uczniowie klasy V a i klasy V b/
wycieczka


Dnia 24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Najlepsi uczniowie dostali nagrody książkowe, a ci którzy mieli średnią ocen 5 i wyżej na świadectwie otrzymali z rąk wójta gminy Jabłonna Grzegorza Kubalskiego stypendium naukowe. Uczniowie klas VI przekazali sztandar uczniom klas V. Wszyscy z radością udali się na wakacje.
0405(1)  0405(2)  0405(3)  0405(4)

0405(5)  0405(6) 0405(7) 0405(8)

0405(9) 0405