Zapisy do klas 0 i 1

UWAGA RODZICE!

DYREKCJA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 W CHOTOMOWIE IM. STEFANA KRASIŃSKIEGO  INFORMUJE:

O ZAPISACH UCZNIÓW DO KLAS 0 i 1 NA ROK SZKOLNY 2020/2021

WSZYSTKIE PRZYDATNE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY W ZAKŁADCE: REKRUTACJA I ZAPISY DO SZKÓŁ  PODSTAWOWYCH NA ROK 2020/2021 ORAZ W SEKRETARIACIE SZKOŁY.

Z RADOŚCIĄ CZEKAMY NA PAŃSTWA DZIECI:)

Bezpieczne ferie zimowe

Drodzy Uczniowie,
Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 już za nami.

Nauczyciele dokonali Waszych śródrocznych osiągnięć edukacyjnych i wychowawczych, a co za tym idzie, pora na zasłużony odpoczynek. Ale tylko BEZPIECZEŃSTWO w czasie ferii oznacza wypoczynek.

Niech ten wspaniały czas ferii zimowych dostarczy Wam, Drodzy Uczniowie, niezapomnianych wrażeń i wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie i cieszcie się nowymi przygodami nie zapominając o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, które znajdziecie poniżej i nie zapominajcie o nich!

  1. Hartowanie to dobry sposób na zapobieganie chorobom, nie należy ubierać się zbyt ciepło, aby uniknąć przegrzania i pamiętaj o codziennych spacerach – nawet w chłodne dni!
  2. Zabezpiecz skórę przed mrozem, smaruj ją specjalnym tłustym kremem.
  3. Dla lepszej widoczności na drodze pamiętaj o odblaskowych elementach na ubraniu szczególnie wieczorową porą.
  4. Łyżwy to sport zarezerwowany dla lodowisk, nie służą do tego stawy ani jeziora czy rzeki!
  5. Hokej na ulicy? -Na pewno nie!
  6. Pamiętaj, że kierowcom zimą jest znacznie trudniej, mają wydłużoną drogę hamowania!
  7. Na sankach i nartach pamiętaj o przepisach i zasadach bezpieczeństwa, brawura nie popłaca!
  8. Kulig za samochodem? Niemądre, niebezpieczne!
  9. Pamiętasz numery alarmowe? 112
  10. Spędzaj czas tylko w warunkach bezpiecznych!

Szkolny Dzień Talentów -18 marca

Dnia 18 marca odbędzie się Szkolny Dzień Talentów.
Zapraszamy uczniów wszystkich klas do prezentacji swojego talentu, umiejętności, pasji. Zachęcamy do przygotowania występu wokalnego, recytacji, gry na instrumencie muzycznym, etiudy teatralnej, pokazu umiejętności sportowych lub tanecznych, może być to także prezentacja multimedialna i film.
Czas trwania wystąpienia to 2,5 minuty, czas prezentacji multimedialnej 1 minuta.
Zgłoszenia przyjmujemy do 13 marca.
Zgody rodziców są do pobrania w gabinecie pedagoga. Podkłady muzyczne przynosimy również do pokoju pedagoga do 13 marca.

Organizatorzy
Joanna Przywóska
Sylwia Bobrowska-Wąsowska
Sandra Sima
Izabela Kuszneruk
Justyna Sprawka

Pilnie potrzebna krew dla pracownika naszej szkoły!

Drodzy Rodzice!

Pracownik naszej szkoły Pani Monika Świętlicka PILNIE potrzebuje KRWI!!!

Kobieta niespodziewanie zachorowała na nowotwór, walczy o życie i zdrowie. Jest mamą trójki dzieci. Zawsze pogodna, miła i uśmiechnięta. Często pomagała innym ludziom, a teraz sama potrzebuje pomocy. Wszyscy, którzy pragną oddać krew proszeni są o zgłoszenie się do Centrum Krwiodawstwa Nowy Dwór Mazowiecki, ul. Paderewskiego 7 (stara przychodnia).
LICZY SIĘ CZAS!

Odpowiedzialność prawna nieletnich-spotkanie z policjantką

W dniu 6 lutego 2020 r. w naszej szkole została przeprowadzona pogadanka z uczniami klas Vc, Ve i Vf  przez funkcjonariusza policji panią Agatę Halicką. Tematem spotkania była: odpowiedzialność karna nieletnich wobec przemocy rówieśniczej, cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwa związanego z zażywaniem środków psychoaktywnych (narkotyki, alkohol, palenie papierosów).

Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom wiedzy dotyczącej konsekwencji prawnych, jakie mogą ponieść nieletni za łamanie prawa i za zachowanie niezgodne z przyjętymi normami społecznymi. W trakcie pogadanki młodzież dowiedziała się , kim jest osoba “nieletnia”, czym jest demoralizacja i jakie są jej przyczyny. Uczniowie zdobyli wiedzę na temat: odpowiedzialności karnej nieletnich wobec prawa, konsekwencji prawnej czynów karalnych oraz czynów świadczących o demoralizacji za zachowania i działania w różnych miejscach, także w szkole. Policjantka wyjaśniła skutki zachowań agresywnych w stosunku do rówieśników. Poinformowała o zjawisku cyberprzemocy  i zagrożeniach płynących z sieci oraz sposobach bezpiecznego korzystania z Internetu. Omówiła problemy związane z zażywaniem środków psychoaktywnych przez osoby nieletnie.

Funkcjonariuszka przedstawiła środki wychowawcze i poprawcze jakie może zastosować Sąd Rodzinny wobec nieletnich sprawców czynów karalnych lub osób przejawiających symptomy demoralizacji. Na koniec spotkania omówiła zasady bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie poruszanymi zagadnieniami. Mamy nadzieję, że uczestnictwo w tej pogadance przyczyni się do wzrostu świadomości i odpowiedzialności uczniów za swoje zachowanie.

 

Gminna profilaktyka

Szanowni Państwo,

W trosce o zdrowie naszych dzieci Gmina Jabłonna kolejny rok realizuje program” Profilaktyki i leczenia próchnicy u  dzieci uczęszczających  do szkół podstawowych”.

Celem programu jest nie tylko ograniczenie zachorowalności na próchnicę, ale co równie istotne, podniesienie świadomości dzieci i rodziców w zakresie kształtowania prawidłowych nawyków higienicznych oraz żywieniowych.

Kolejnym ważnym projektem skierowanym do młodych mieszkańców jest poszerzenie wsparcia w zakresie uzależnień (substancje psychoaktywne, internet, gry, zakupy, zaburzenia odżywiania, inne behawioralne). W ramach działalności Centrum Profilaktyki i Wsparcia Rodziny w Jabłonnie został zatrudniony psycholog diagnosta specjalizujący się w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Zachęcamy do korzystania z projektów finansowanych przez Gminę Jabłonna.

Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie http://www.jablonna.pl zakładka ZDROWIE.

 

II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie – zaprasza na spotkanie informacyjne

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne i Samorząd Uczniowski II Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Legionowie ul  Królowej Jadwigi 11 zaprasza na spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas pierwszych liceum, w dniu 6 marca 2020 r., o godz. 18.00. Uczniowie klas ósmych szkół podstawowych i Rodzice będą mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2020/2021.

Więcej informacji uzyskają Państwo  pod linkiem

http://zso2.legionowo.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=962

Rekolekcje wielkopostne 2020

Informujemy, że rekolekcje wielkopostne dla uczniów z naszej szkoły odbędą się w terminie 11.03-13.03.2020 r.

W tych dniach nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. Świetlica czynna w godzinach 7-18.

Szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka

Dnia 27.02.2020 odbędą się szkolne eliminacje do konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Wszystkich uczestników zapraszamy o godzinie 11.45 do sali 22.

Organizatorzy:

Joanna Śmigielska
Renata Kochn
Agnieszka Nasierowska