Powiatowe zawody pływackie

Dnia 16 marca w Stanisławowie Pierwszym odbyły się Powiatowe Sztafetowe Zawody Pływackie Szkół Podstawowych rozgrywane w ramach Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W tym roku do zawodów zgłosiło się 16 drużyn z powiatu legionowskiego. Naszą szkołę reprezentowało 16 uczniów z klas 3-6:

  • reprezentacja dziewcząt: Alicja Bujak, Aurelia Sacha, Angelika Żołyniak, Matylda Sacha, Sandra Pawlak, Matylda Raczkowska, Helena Gontarek i Lena Pachocińska
  • reprezentacja chłopców: Maksym Rokicki, Grzegorz Iwanicki , Konrad Woźniak, Szymon Tobiasz,Michał Bujak, Jan Olszewski, Szczepan Dziubiński i Wiktor Rynkiewicz

Chłopcy zajęli 3 miejsce, a dziewczęta 5 miejsce w powiecie. Gratulujemy!

Spotkanie z pisarką

9 marca 2018 roku klasa 5E miała zaszczyt gościć wybitną pisarkę-autorkę książek dla dzieci i młodzieży, panią Ewę Nowak.

Celem spotkania było zachęcenie dzieci do czytania oraz kształtowanie nawyku czytania dla przyjemności. To także wsparcie szkoły  w zakresie rozwijania czytelnictwa wśród dzieci zgodnie z założeniami Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2016-2020.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem słuchali wykładu pani Ewy, a należy dodać że jest to postać nietuzinkowa, zwłaszcza, że pisarka jest z zawodu pedagogiem-terapeutą, a oprócz książek pisze także felietony i opowiadania.

Szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

28 lutego 2018 roku odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla uczniów klas 4 – 7. W konkursie brało udział 30 uczestników.

I miejsce zajęła Zuzanna Bziuk z klasy 5d, II miejsce – Małgorzata Kochman z klasy 5 e, III miejsce – Nicola Mołczanow z klasy 4e.

 

 

Minikonkurs Matematyczny

Do II etapu Minikonkursu Matematycznego dla klas IV – VII zakwalifikowali się następujący uczniowie:

KLASA IV:

1. Jakub Andrukiewicz 4b
2. Piotr Włodarczyk 4d
3. Jakub Mroczkowski 4e

KLASA V:

1. Marcel Krysiak 5b
2. Ignacy Błaszczak 5d
3. Jakub Gaćkowski 5e
4. Jan Mitura 5e

KLASA VI:

1. Maja Kułakowska 6b
2. Barbara Paczos 6b
3. Aleksander Starczewski 6b
4. Bartosz Gałkowski 6c
5. Lena Pachocińska 6d

KLASA VII:

1. Marcel Taraszkiewicz 7a
2. Oskar Astrabas 7c
3. Kacper Kowalik 7c
4. Adam Głuch 7d

Zespół matematyków gratuluje zdobytych wyników i życzy powodzenia w II etapie konkursu!!!!!

Zapisy dzieci do klasy I

OGŁOSZENIE
Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Stefana Krasińskiego w Chotomowie informuje, że w dniach
08 marca – 28 marca 2018 r. w sekretariacie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chotomowie będą odbywały się zapisy dzieci do klasy I na rok szkolny 2018/2019

Ogłoszenie-Rekrutacja kl. 1

Karta zgłoszenia klasa 1

 

 

 

REKRUTACJA DO KLAS 1 (uczniowie zamieszkali poza obwodem) 

REKRUTACJA DO KLAS 1

(uczniowie zamieszkali poza obwodem  Szkoły Podstawowej Nr 1
w Chotomowie)

Postępowanie rekrutacyjne do klas I dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły, jedynie w przypadku, gdy publiczna szkoła podstawowa, po przyjęciu dzieci zamieszkałych w obwodzie, nadal dysponuje wolnymi miejscami w klasach I.

 

Ogłoszenie-Rekrutacja Kl. 1 poza obwodem-

Druk-poza obwodem-oświadczenie o zamieszkaniu dziecka

Druk-Wniosek-klasa-I-poza-obwodem

Zarządzenie wójta – Rekrutacja do klas I rok szkolny 2018/2019

XXXII-302-2017-uchwała

Druk oświadczenie o rodzeństwie

Rekrutacja do gminnych przedszkoli

Rozpoczyna się rekrutacja do placówek wychowania przedszkolnego, dla których organem prowadzącym jest Gmina Jabłonna w roku 2018/2019.

Zgodnie z zapisami art.132 ustawy-Prawo oświatowe do publicznego przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej prowadzonej przez gminę przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze tej gminy.
Ogłoszenie
Wniosek rekrutacyjny do przedszkola
Potwierdzenie woli korzystania z przedszkola
Oświadczenia
Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego

Akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 22 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas 4a, 5c, 5e oraz 7b zaprezentowali część artystyczną związaną ze zwyczajami Świąt Bożego Narodzenia w Polsce, Anglii i Niemczech. Liryczne recytacje oraz świąteczne kolędy w trzech językach wprowadziły wszystkich w uroczysty przedświąteczny nastrój. Po akademii pani dyrektor Grażyna Sprawka podziękowała uczniom i organizatorom oraz złożyła serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.