W poniedziałek 24 września klasy 2 c i 3 c pojechały na wycieczkę do Słomczyna, do Ośrodka Edukacji Technicznej “Pinokio”. W prostej i ciekawej formie pani Beata i pan Andrzej pokazali i objaśnili nam m.in. jakie są rodzaje lasów, co w nich możemy spotkać, jakie zagrożenia czyhają na lasy, czym się różni drzewo od drewna, jak powstają meble, jakich narzędzi używa stolarz, czym różnią się poszczególne gatunki drewna i do czego mogą być wykorzystane. Na naszych oczach kawałek drewna zamieniał się w kłodę, potem w deskę, był przycinany i wygładzany. Uczestniczyliśmy w konkursach i quizach oraz zabawach ruchowych, a także piekliśmy na ognisku pyszne kiełbaski. Na koniec rysowaliśmy na papierze ściernym i oprawialiśmy swoje prace we własnoręcznie wykonane drewniane ramki. Wróciliśmy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń – to była bardzo udana wycieczka.

W tym roku po raz pierwszy w historii szkoły do ślubowania przystąpiły cztery klasy pierwsze.

Dnia 11 października 2007 roku klasy 2 c i 3 c wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na wycieczkę do Żelazowej Woli i Sochaczewa. Był chłodny, ale słoneczny poranek. W autokarze rozbrzmiewał gwar niecierpliwego oczekiwania. Po godzinie zatrzymaliśmy się na parkingu w Żelazowej Woli, gdzie czekał na nas pan przewodnik. Wraz z nim poszliśmy kawałek i… znaleźliśmy się w zaczarowanym miejscu! Przepiękny park grał feerią barw jesiennych liści i blasków październikowego słońca. Zauroczeni, stąpaliśmy po alejkach, podziwiając Utratę i rzadkie okazy roślin oraz pomniki Fryderyka Chopina. Następnie zwiedziliśmy dworek, słuchając opowieści o czasach małego Fryderyka. Po powrocie do parku wyjęliśmy bloki i ołówki i przystąpiliśmy do szkicowania tego, co nam się najbardziej podoba. Jedni rysowali dworek, inni piękne stare kasztanowce, jeszcze inni pomnik albo sadzawkę. Jak na najprawdziwszym plenerze dla artystów plastyków! Po godzinie prace były już w teczkach, a my hasaliśmy po alejkach i zbieraliśmy dorodne kasztany. Jeszcze krótka wizyta w sklepiku z pamiątkami i pojechaliśmy dalej, do Sochaczewa. Tam udaliśmy się do Muzeum Kolejnictwa. Niesamowity widok! Peron koło peronu, a na wszystkich pociągi, wagony, drezyny, lokomotywy. Pan przewodnik opowiadał nam o historii kolejnictwa, po czym zaprowadził do wagonu, gdzie mieści się najmniejsze na świecie muzeum Koziołka Matołka. Mogliśmy też zająć miejsce maszynisty w lokomotywie. To była wspaniała wycieczka! A po wycieczce na podstawie szkiców wykonywaliśmy prace plastyczne różnymi technikami. Zdobią teraz naszą salę.

W naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości Polski

14 marca 2008 odbyły się eliminacje szkolne konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Do gminnego etapu zakwalifikowały się następujące osoby: Julia Szmulewicz – 1 c, Nikola Rosa – 2 a, Bartosz Padzik – 2 b, Aleksandra Budka – 3 a, Klaudia Wróbel – 3 a, Adrianna Bańkowska – 3 b, Weronika Kucharska – 3 b, Aleksandra Bober – 3 c, Kamil Pańczyk – 3 c, Daria Graczykowska – 5 b, Katarzyna Rudnik – 5 c i Emilia Ernest – 6 b.

Etap gminny odbył się 17 marca w Filii GCKiS w Chotomowie.

Z naszej szkoły do etapu powiatowego dostała się Ola Budka, która recytowala wiersz Danuty Wawiłow “Daktyle”.

Sprawozdanie z V Przeglądu Kolęd i Pastorałek GCKiS Jabłonna

Nasza szkoła wzięła, jak co roku, udział w V Przeglądzie Kolęd i Pastorałek, organizowanym przez GCKiS w Jabłonnie. Konkurs odbył się w dwóch etapach: szkolnym i gminnym.

Etap szkolny miał miejsce 7 grudnia w naszej szkole. Cieszył się ogromną popularnością. Wzięło w nim udział wielu uczniów:
1a – Ola Gąsior
1c – Ola Kucharska, Natalka Strachota
2a – Ada Jasińska
2a – Karolina Traut
2a – Marek Kondrat
2b – Ala Dawidczyk, Monika Radomska
2c – Kasia Jeżak, Julka Potęga, Karolina Strupczewska, Ania Górska, Iza Płocienicka, Ola Kajka, Kacper Maciejewski, Maciek Cudny, Staś Śmietanowski, Dominik Leończuk
3a – Klaudia Wróbel, Ada Kuliś, Justyna Górska
3a – Monika Najda, Michał Ciborek, Ola Budka, Artur Apulski, Przemek Modzelewski, Ola Wyżykowska
3b – Ada Bańkowska, Weronika Kucharska
3b – Karolina Wereda
3b – Ada Jabłońska, Paula Goźlińska
4a – Monika Sawicka, Monika Nyrć
4a – Sebastian Jagnieża
4a – Michał Cudny
5a – Wioletta Salwin

Jury w składzie: dyrektor Grażyna Sprawka, p. Anna Linke-Pęksa, p. Jolanta Somerska, p. Eliza Suska do udziału w etapie gminnym wytypowało:

 • Alę Dawidczyk i Monikę Radomską – duet z klasy 2a
 • Kasię Jeżak, Julkę Potęgę, Karolinę Strupczewską, Anię Górską, Izę Płocienicką, Olę Kajkę, Kacpra Maciejewskiego, Maćka Cudnego, Stasia Śmietanowskiego, Dominika Leończuka – zespół z klasy 2c
 • Klaudię Wróbel, Adę Kuliś, Justynę Górską – zespół z klasy 3a
 • Monikę Najdę, Michała Ciborka, Olę Budkę, Artura Ampulskiego, Przemka Modzelewskiego, Olę Wyżykowską – zespół z klasy 3a
 • Adę Bańkowską, Weronikę Kucharską – duet z klasy 3b
 • Monikę Sawicką, Monikę Nyrć – duet z klasy 4a
 • Michała Cudnego – klasa 4a
 • Wiolettę Salwin – klasa 5a

Dnia 19 grudnia 2007 roku w siedzibie GCKiS w Jabłonnie odbył się gminny etap V Przeglądu Kolęd i Pastorałek. Uczniowie naszej szkoły pokazali się z najlepszej strony i zdobyli następujące laury:

 1. miejsce w kategorii dziecięcej – SP klasy 4 – 6 zdobyła Wioletta Salwin
 2. miejsce w kategorii dziecięcej – SP klasy 1 – 3 zdobył zespół z klasy 3a w składzie: Klaudia Wróbel, Ada Kuliś, Justyna Górska
 3. miejsce w kategorii dziecięcej – SP klasy 1 – 3 zdobył zespół z klasy 3a w składzie: Monika Najda, Michał Ciborek, Ola Budka, Artur Ampulski, Przemek Modzelewski, Ola Wyżykowska

Należy również wspomnieć, że w kategorii dziecięcej zwycięzcą został parafialny zespół wokalny Schola, w którym również występują dzieci z naszej szkoły.

19 marca 2008 roku dzieci z klasy 3 c, wspomagane przez kolegów z klas 2 c i 1 c, przedstawiły wielkanocny program artystyczny, któremu przyświecało motto “Idźcie na ulice miast, by rozgłaszać mą miłość”. Dziennikarz i fotoreporter przenieśli się w czasie, aby spotkać tych, którzy znali Jezusa i którzy byli świadkami Zmartwychwstania Pańskiego i aby usłyszeć od nich relację z wydarzeń tamtych dni. Piękne dekoracje oraz nastrojowa muzyka potęgowały nastrój, pozwalając widzom na pełne uczestnictwo w spektaklu. Nad całością przygotowań czuwały panie: Teresa Boch, Beata Kopera, Joanna Zawadzka i Barbara Taniewicz. Artystów wspomogła również pani Halina Krasińska, akompaniując Weronice Nowak z klasy 4 c, która zaśpiewała piękną pieśń “Idźcie już stąd na ulice”. Po spektaklu życzenia wielkanocne przekazali uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły pani Dyrektor oraz ksiądz Tomasz.

W dniu 31marca 2008 roku nasza szkoła powitała wiosnę. Uroczystość przebiegała pod hasłem dobrego humoru, który poza artystami Tęczowego Koguta i uczniami klasy 0 b, zapewnili nam: Paweł Dyderski, Adam Łaniewski i Dawid Szlubowski z klasy IV b. Szczególne podziękowania należą się grupom tenecznym Euforia, prowadzonym przez panią Kingę Mizere w GCKiS Chotomów, które uświetniły naszą uroczystość.

W tym dniu został także rozstrzygnięty Wiosennny Konkurs Plastyczny.
W kategorii – Gaik – pierwsze miejsce zdobyła Zuzanna Grabowska – kl. II a,
wyróżnienia: Justynka Walczak – kl. III a, Klaudia Jakowicka – III a, Damian Rżysko – III b, Martyna Boch – III c.
W kategorii – Wiosenny plakat – równorzędne pierwsze miejsca zajęli: Julia Ciejka – I b, Adrianna Kuliś – III a, Katarzyna Jankowska – I b, Julia Szmulewicz – I c,
wyróżnienia: Piotr Oleksiak – I a, Anna Krzyżanowska – I c, Weronika Kucharska – III b, Marcin Szmit – V c.
Nagrody zostaną wręczone w dniu Święta Szkoły, tj. 12 kwietnia 2008 roku.

Uroczystość z okazji Dnia Ziemi miała dwa etapy: najpierw uczniowie z klas starszych, pod kierunkiem p. Barbary Bałdy, zaprezentowali program “Ratujmy Ziemię”, w którym w ciekawy sposób przekazali widzom informacje na temat znaczenia ekologii. W drugiej części uczniowie z klas młodszych, pod kierunkiem p. Małgorzaty Turek i p. Barbary Taniewicz, przedstawili bajkę “Ekologiczny Czerwony Kapturek”, która w humorystyczny sposób zachęca do segregacji śmieci. Należy zwrócić uwagę, że dekorację stanowiły prace plastyczne, wykonane przez uczniów klasy 2 na kółku plastycznym.

Tegoroczne Święto Szkoły zaczęło się od ogłoszenia konkursów plastycznych oraz od loterii fantowej, która cieszyła się olbrzymim powodzeniem wśród uczniów. Zebraliśmy 563 złote, które zostały przekazane na ręce Pani Dyrektor w celu spożytkowania ich na potrzeby uczniów i szkoły. Na konkursy plastyczne: “Moja szkoła w moich oczach” i “Stefan Krasiński – portret patrona” wpłynęło ponad sto prac, z których kompetentne i sprawiedliwe, acz życzliwe jury, wybrało te, zasługujące na nagrody i wyróżnienia. Sobotni finał rozpoczął się od konkursu wiedzy o patronie i historii szkoły, w którym rywalizowały dwuosobowe reprezentacje klas. Pozostali uczniowie gorąco dopingowali swoich przedstawicieli, w przerwach entuzjastycznie wykrzykując hasło: “W naszej szkole fajnie jest, nasza szkoła jest the best!”. Kolejnym punktem programu był Mini-Playback-Show, w którym przedstawiciele klas naśladowali wykonawców swoich ulubionych piosenek, gorąco oklaskiwani przez widownię. Po częsci artystycznej doszło do wspaniałej rywalizacji drużyn rodzinnych w układaniu puzzli, łuskaniu orzeszków ziemnych i rzucie do celu. Doping był taki, że dach sali gimnastycznej podskakiwał razem z widownią 🙂 Wygrana drużyna dostała olbrzymie pudło ciastek, którym częstowała wszystkich kibiców. Następnie został ogłoszony wynik konkursu na najkulturalniejszą uczennicę i najkulturalniejszego ucznia klas 1-3, którymi zostali Martyna Boch i Piotr Owczarczyk. A na koniec wszyscy mogli obejrzeć prezentację multimedialną na temat naszej szkoły, będacą kompilacją zdjęc z różnych lat. Trzy godziny minęły jak chwila, wszyscy świetnie się bawili!

W maju odbył się konkurs literacko-plastyczny “Bajka dla malucha” czyli “Fairy tale for a child”. Konkurs zorganizowany został przez Young Learners Resource Center we współpracy z Ambasadą Amerykańską.

Laureaci

Klasy I-III

III miejsce – Aleksandra Kucharska “Where is the flower?”

Klasy IV-VI

I miejsce – Emilia Jaworska, Małgorzata Stasiak z klasy VI b – ” The Kingdom of the Rainbow”
III miejsce – Zuzanna Banach, Martyna Czarnecka, Marta Radomska z klasy IV a – “The Rainbow Bird”

Prace wyróżnione za walory plastyczne

Patrycja Głuszniewska, Alicja Sadowiak z klasy VIa – “Magic Surprise”
Marcin Szmit z kl. Vc – “Little foxes”
Mateusz Maksymiuk z klasy IVc – “Four seasons”