Informacja o tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

Dyrektorzy szkół podstawowych i ponadpodstawowych

województwa mazowieckiego

Szanowni Państwo,

w nawiązaniu do pisma Ministra Edukacji i Nauki przekazujemy informację o tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży (SDiM).

Sejm Dzieci i Młodzieży jest projektem edukacyjnym i obywatelskim mającym na celu propagowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, popularyzowanie wiedzy o wydarzeniach historycznych oraz doskonalenie umiejętności korzystania ze źródeł historycznych.

Uchwałą Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w 2021 r. jednym z patronów został ustanowiony kardynał Stefan Wyszyński. Temat tegorocznej edycji Sejmu Dzieci i Młodzieży zachęca młodych ludzi do przyjrzenia się bliżej postaci Prymasa Tysiąclecia oraz sięgnięcia do jego nauk.

W związku z powyższym, w tym roku zadanie rekrutacyjne brzmi: Śladami kardynała Stefana Wyszyńskiego w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia. W jaki sposób możesz wykorzystać nauki kardynała Stefana Wyszyńskiego w obecnej rzeczywistości, w odniesieniu do swojego życia, do życia Twojej rodziny lub społeczności, w której mieszkasz?

Szczegółowe informacje, w tym regulamin udziału w konkursie oraz przewodnik z informacjami, w jaki sposób należy wykonać zadanie rekrutacyjne są dostępne na stronie internetowej sdim.sejm.gov.pl.

Zwracamy się z prośbą o rozpowszechnienie informacji o konkursie wśród uczniów i zachęcamy do udziału.

Z poważaniem

Kuratorium Oświaty w Warszawie

Aleje Jerozolimskie 32

00-024 Warszawa