Wycieczka do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Łazienek klas 4b i 6c

W dniu 16 listopada 2015 r. uczniowie klas 4b i 6c z wychowawczyniami Katarzyną Kostro-Olechowską i Małgorzatą Owczarczyk, panią Anną Linke-Pęksa i panią Katarzyną Kubuj pracownikiem Sejmu, a prywatnie mamą naszych uczniów wybrali się na niezapomnianą wycieczkę do Warszawy. Celem wyprawy było odwiedzenie Sejmu RP oraz lekcje muzealne w Letniej Rezydencji Króla Stanisława Augusta. Podczas wizyty w budynku przy ulicy Wiejskiej uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat polityki oraz organów władzy państwowej w naszym kraju. Mogli zwiedzić budynek: Salę Plenarną – Salę Posiedzeń Sejmu, Kuluary, korytarze z tablicami: w hołdzie parlamentarzystom poległych w czasie II wojny światowe oraz upamiętniająca posłów i senatorów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Kolejnym punktem wycieczki były Łazienki. Po drodze, jednak, uczniowie zatrzymali się przy Ambasadzie Francuskiej. Chcieli uczcić ofiary zamachów terrorystycznych w Paryżu. Ten gest solidarności docenił sam Ambasador Francji Pierre Buhler, który wyszedł i podziękował za uczczenie zmarłych symboliczną minutą ciszy.

W Łazienkach Królewskich uczniowie uczestniczyli w niezapomnianych lekcjach historii: “Za kulisami Teatru” klasa 6c oraz “Sekrety Starej Oranżerii” klasa 4b.

Wyprawa była bardzo udana. W drodze powrotnej wszyscy długo wymieniali wrażenia ze zwiedzanych miejsc. Wycieczka na długo pozostanie w naszej pamięci.